Договорът на Ферарио Спасов като старши треньор на Ботев (Пловдив) на практика изтече след последния мач за 2019 година - победата с 2:0 над Витоша (Бистрица). Сега единственият въпрос е дали собственикът на клуба Георги Самуилов ще награди специалиста с нов, но този път дългосрочен, контракт.
Засега е ясно, че жълто-черните стартира зимната си подготовка на 6 януари. От клуба обявиха официално, че в "минутите преди първото занимание старши треньорът ще даде пресконференция за представителите на медиите", но името на Ферарио Спасов не присъстваше в подадената информация.
Специалистът преобрази Ботев след ужасно слабото представяне при предшественика си Желко Петрович. Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че под ръководството на Феро "канарите" приключиха 2019 година със серия от 7 поредни победи в официални мачове (6 за първенство и 1 за Купата).