Достойно за Гинес: Четири години няма кой да бие Марица у нас

10:46 / 16.12.2019
1690
Марица (Пловдив) завърши с трета поредна победа първия допълнителен турнир от Националната волейболна лига, който се проведе в зала "Багира" в Казанлък. В третата си среща от Група А маричанки победиха домакините от Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:15, 25:13, 25:16) гейма за 50 минути игра.

Така Марица продължава да бъде без загуба в НВЛ вече повече от четири години, като тимът е непобеден в българското първенство през 2016, 2017, 2018 и 2019-а години. Серията на шампионките започна от 21 ноември 2015 при успеха като гост на ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) с 3:0.

Топреализатор на срещата стана Десислава Николова с 13 точки, следвана от Александра Миланова с 11. Кристина Йорданова беше най-резултатна за Казанлък волей с 10 точки.

Марица е лидер в НВЛ с десет победи от десет мача и продължава да бъде без загубен гейм.

Това беше последният мач на Марица в НВЛ за 2019-а година. Маричанки имат да изиграят още една среща до края на годината, в четвъртък от 16:00 часа Марица гостува на Уралочка-НТМК (Екатеринбург) в трети мач от груповата фаза на Шампионската лига. Следващият мач на шампионките в НВЛ е домакинство на Перун (Варна) на 25 януари, от 18:00 часа в зала Колодрума.