Христо Стоичков приключва окончателно с треньорството

4427
2

Христо Стоичков вероятно е решил да спре да опитва да бъде треньор и да се съсредоточи върху кариерата си на журналист. Това става ясно от сайта на треньорската школа у нас.

Според него цели 136 специалисти имат най-високия лиценз на УЕФА PRO. От тях само двама - Стоичков и гъркът Христиакис Косианос, не са си подновили тапиите, съобщава "24 часа". Тази на Камата е изтекла в края на миналата година, а на съседа - на 30 юни тази година.

Кратката треньорска кариера на Христо Стоичков стартира на 15 юли 2004 г., когато изненадващо бе назначен директно за селекционер на националния отбор. На 11 април 2007 г. той подаде оставка и пое “Селта". Не успя до го спаси заради уреден мач в испанското първенство и след слаб старт на следващия сезон бе уволнен.

След това работи в южноафриканския “Мемалъди Съндаунс" и ловешкия “Литекс". За кратко бе обявен и за наставник на ЦСКА, но нещата се разсъхнаха, след като “Титан" не му прехвърлиха отбора, въпреки че му връчиха книгата на акционерите. След това имаше няколко оферти за работа, но ги отклони.


Още по темата: Първа лига, сезон 2019/2020
Всички новини по темата: (399)

Виж коментарите (2)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).