Локо и Ботев не излъчиха победител в дербито на Пловдив

Коментари (28)
19:50 / 31.08.2019
14710
Локомотив и Ботев не излъчиха победител и завършиха 1:1 в поредното издание на пловдивското дерби, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят се игра на Лаута и бе от 8-ия кръг на Първа лига. Стивън Езе (53) вкара за черно-белите, а Лазар Марин (8) бе точен за жълто-черните.

Така Локо има вече актив от 14 точки, а Ботев е с 9.

Още в 8-ата минута символичните гости откриха резултата. Черно-белите загубиха топката пред собственото си наказателно поле, а Фернандо Виана отклони кълбото на пътя на Лазар Марин, който нахлу отляво в пеналта. Последва изстрел от воле с левия крак, който изненада вратаря Мартин Луков за 0:1.

Три минути по-късно Локо отправи първия си точен удар чрез капитана Димитър Илиев. Той си освободи коридор за стрелба и шутира от около 20 метра, но Янко Георгиев улови.

След това черно-белите се настаниха трайно в половината на съперника, но чистите ситуации за гол бяха рядкост. Към края на полувремето Ален Ожболт пробва коварен удар, който обаче премина покрай гредата в аут.

Малко след това от Локо претендираха за дузпа, след като Димитър Илиев бе препънат от Радослав Терзиев в наказателното поле, но съдията Никола Попов даде знак играта да продължи. Топката отиде при Умарбаев, който преодоля двама съперници и подаде към Момчил Цветанов. От точката на дузпата обаче крило стреля над гредата.

В 53-ата минута Локомотив изравни резултата. Парвиз Умарбаев центрира от фаул на далечна греда, където Стивън Езе изпревари Кристиан Димитров и засече с крак за 1:1.

В 60-ата минута Ален Ожболт бе близо до нов гол с пета, след като получи пас от Умарбаев. Вратарят Георгиев обаче имаше късмет, тъй като топката отиде право в него.

Четвърт час преди края "канарите" изпуснаха второто си положение в мача. След центриране отдясно Марко Перван бе оставен непокрит и засече с крак, но Мартин Луков спаси.

В 80-ата минута влезлият на смяна в състава на Ботев Слави Шопов проби по лявото крило и центрира към пеналта, където Димитър Пиргов засече с глава в гредата.

В последната минута Локо удари греда чрез Давид Малембана.

Локомотив: Мартин Луков, Стивън Езе, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Момчил Цветанов (79- Един Бахтич), Бирсент Карагарен, Петър Витанов (52- Давид Малембана), Парвиз Умарбаев, Димитър ИлиевАнте Аралица (72- Георги Илиев), Ален Ожболт.

Ботев: Янко Георгиев, Еберт Кардосо (46- Филип Ван Арнем), Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Родни Клустер, Марко Перван (79- Станислав Шопов), Лазар Марин, Радослав Терзиев, Александър Тонев, Лъчезар Балтанов, Фернандо Виана.