Славия би Ботев за пет минути

16:55 / 08.05.2009
8194
Славия победи Ботев Пловдив с категоричното 4:0 в първи мач от 26-ия кръг на "А" група. "Канарчетата" бяха равностойни през първата част, но след почивката мачът се реши за пет минути, след два бързи гола и червен картон за Павел Станев. Загубата затруднява положението на "жълто-черните" в дъното на таблицата, но те все още имат своите шансове, като приемат в две поредни домакинства Вихрен и Миньор - двата преки съперника за оставане в групата, които в неделя играят и помежду си.

Петър Пенчев започна мача с шестима футболисти с основно дефанзивни функции, а в нападение разчиташе на контраатаки на бързите Аврамов, Манчев, Тимонов и Георги Андонов. До почивката "канарчетата" играха напълно равностойно. Най-чистото положение изтърва Георги Аврамов, който отблизо стреля неточно с глава след центриране на Здравко Станков. В 26-ата минута Павел Станев трябваше да се намесва авторитетно след удар на Асен Николов. В края на полувремето Добри Орловски и Георги Андонов пробваха далечни удари, но нямаха късмет.

След почивката ситуацията коренно се промени само след няколко атаки. В 50-ата минута след центриране Мартин Керчев отбеляза, сле като бе оставн сам в наказателното поле. Само след пет минути всичко в мача се реши, след глупава дузпа, направена от Павел Станев, подобно на мача със Сливен. Този път Станев бе изгонен след нарушението му срещу Дубала. На негово място влезе Лилчо Арсов, но той не успя да спаси удара на Асен Николов от бялата точка.

При 2:0 и с човек по-малко "жълто-черните" вече нямаха шанс да обърнат мача. Пет минути след дузпата резултатът вече бе 3:0 след гол на Бето. Десетина минути преди края на мача Дубала вкара за окончателното 4:0 след като се възползва от избита топка от Арсов.

Съставът на Ботев: Павел Станев, Даниел Божков, Илиян Гаров, Апостол Попов, Здравко Станков, Костадин Гаджалов, Добри Орловски, Николай Манчев, Тодор Тимонов, Георги Андонов, Георги Аврамов(Лилчо Арсов, Васил Кочев)