Марица удари Спартак и продължава за Купата на България

Коментари (1)
21:20 / 07.08.2019
4410
Марица спечели малкото дерби на Пловдив! Жълто-сините победиха съгражданите си от Спартак с 2:0 в мач от първия кръг в турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион "Тодор Диев" пред около 2000 зрители.

Гладиаторите започнаха добре мачa и още в 1' Здравко Жилов се озова отлично срещу вратаря Илия Николов, но в последния момент топката му бе избита от защитник на Марица.

В 3' Кирил Георгиев центрира от дясно, но Любо Цеков стреля от въздуха право в ръцете на Николов.

Гостите отговориха със силен удар на Тодор Тимонов от фаул, но Костадин Велков се намеси отлично и изби в ъглов удар.

До края на първото полувреме двата отбора не създадоха чисти голови ситуации с изключение на няколко корнера пред вратата на Спартак.

Второто полувреме започна с пропуск на Здравко Жилов, който изскочи сам срещу Илия Николов, но опитния вратар спаси удара.

Мартин Анастасов откри резултата в 70', след като се оказа най- съобразителен в наказателното поле и стреля покрай вратаря.

Няколко минути Костадин Велко изби топката, но я изпусна и тя попадна в Джунейт Узунов, който не празна врата вкара за 0:2.

Треньорът на Спартак Стефан Учиков отново използва двама юноши от школата на клуба- Мартин Симеонов и Мариан Гиров.

В 87' Спартак можеше да вкара почетен гол, но ударът на Кирил Георгиев от Фаул бе избит в ъглов удар от Илия Николов.

Така Спартак продължава подготовка за участието си в А- областна група.

Съставът на Спартак: Костадин Велков, Ивайло Димитров, Николай Христозов, Христос Доков- к, Рангел Костурски, Стефан Учиков, Здравко Жилов, Кирил Георгиев, Мариан Гиров, Мартин Симеонов, Любомир Цеков (Веселин Тонев, Петко Фанев, Костадин Калинов, Денис Хасан, Михаел Пърчев)