Отлично представяне на млади пловдивски каратеки в Бургас

12:50 / 15.04.2019
3107
В Бургас се проведе 14-ото Държавно първенство по карате Киокушин за деца до 14 години, на което взеха участие 192 малки каратеки. Отборът на СК "Улот Сморт" Пловдив беше представен от 7 състезатели, от които 6 спечелиха призови места.

Първо злато за отбора извоюва Симеон Кръстев, който стана шампион в категория до 30 кг. при 10-11 годишните. Другият шампион на СК "Улот Сморт" Пловдив е Петър Желев в категория до 65 кг при 12-13 годишните.

В една от най-оспорваните категории до 35 кг при 10-11 годишните Георги Филев спечели среброто. Петър Дамянов спечели бронза в катетория над 65 кг, възрастова група 12-13 г. Ивайло Кръстев и Димитър Боруджиев в категория до 40 кг, възрастова група 10-11 г. се срещнаха на малкия финал, като Ивайло спечели бронза, а Димитър остана 4-ти.

Единствената състезателка на СК "Киай" (Куклен) Славена Дончева, със сенпай Ангел Чорбов, завоюва среброто при момичетата. В Държавното първенство, освен състезателите на сенсей Иван Шишиньов, взеха участие и по-големите му ученци като съдии - сенпай Ганчо Ганев, сенпай Ангел Чорбов, Божидар Пейчев и Роберт Узунов.