Локо не успя да спре на Лаута лидера в класирането

11:59 / 06.04.2019
1728
Локомотив (Пловдив) не успя да препъне лидера в Елитната група до 19 години - Черно море. Черно-белите отстъпиха на съперника си с 1:3 на Лаута.

В 11-ата минута Желязко Калинов можеше да нанесе изстрел, но бе изпреварен от стража на гостите. Черно море отговори с опасен удар покрай вратата на Велислав Василев.

Варненци поведоха в резултата в 55-ата минута. Денислав Ангелов засече с глава центриране от фаул за 0:1. Десет минути след това "моряците“ стигнаха до второ попадение за 0:2.

В 68-ата минута Локомотив намали. Топовен изстрел на Стоимен Тотков бе избит от вратаря на варненци, а при добавката Желязко Калинов се разписа за 1:2. Крайното 1:3 бе оформено в 89-ата минута. Денислав Ангелов се пребори за една топка в центъра, напредна и отбеляза третото попадение за Черно море.

Така тимът от Варна продължава да е едноличен лидер в класирането в Елитната група до 19 години с актив от 54 точки, с четири повече от втория Лудогорец и с мач по-малко. Локомотив остана на 11-о място с актив от 28 точки.