Ботев стартира с победа контролите през 2019 година

16:19 / 23.01.2019
5118
Ботев (Пд) стартира с победа контролните срещи през 2019 година, предаде репортер на Plovdiv24.bg. В първата си проверка "канарите" се наложиха с 2:0 над втородивизионния Локомотив (ГО), като спарингът се състоя на базата в Коматево. Точни за домакините бяха Антонио Вутов (21) и Тодор Неделев (62-дузпа).

Като титуляр за Ботев трябваше да започне Радослав Терзиев, но по време на загрявката той почувства болки в крака. Така на негово място бе пуснат Радослав Апостолов - Щайгата.

Жълто-черните откриха резултата след чудесна контраатака в 21-ата минута. Васил Шопов изведе с 30-метров пас Антон Карачанаков сам по левия фланг. Нападателят навлезе в пеналта, където чукна с пета към Антонио Вутов и той с мощен шут с левия крак простреля вратаря Евгени Александров за 1:0.

В 62-ата минута младокът Иван Василев бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Капитанът Тодор Неделев бе точен от бялата точка за 2:0.

Даниел Кайзер (59- Стилиян Ангелов), Джонатан Перейра (46- Костадин Ничев), Кристиан Димитров (46- Атанас Ташолов), Димитър Пиргов (70- Станислав Работов), Филип Филипов, Радослав Апостолов (72- Габриел Земярски), Васил Шопов (46- Лъчезар Балтанов), Тодор Неделев, Кристиан Добрев (46- Иван Василев), Антон Карачанаков (46- Станислав Шопов), Антонио Вутов (63- Димитър Тонев).