Академик аха да загуби от най-слабия отбор, но се измъкна след продължение

12:47 / 09.12.2018
2441
Академик Пловдив грабна изключително трудна, но ценна победа, при гостуването си на Черно море във Варна в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. "Студентите" спечелиха след продължение с 93:92 /18:18, 18:19, 24:18, 21:26, 12:11/ и с 4 победи и 4 загуби се утвърдиха на 5-ото място във временното класиране.

Двубоят започна с лек превес на гостите, но в края на първата четвърт "моряците" успяха да изравнят. До почивката мачът вървеше кош за кош, като варненци успяха да вземат точка аванс. В третата четвърт Академик успя да се откъсне с 5 точки и поддържаше този аванс в първите минути на последната част, но със силен финален щурм Черно море стигна до продължение. В него пловдивчани отново се откъснаха със серия от 7:0 и в крайна сметка успяха да удържат победата въпреки усилията на "моряците".

Дайшон Найт вкара 23 точки за победителите, 16 добави Васил Бачев, а 14 плюс 12 борби за дабъл-дабъл – Никола Вуйович.

За варненци Пламен Алексиев отбеляза 20 точки (4 тройки) и подаде 9 асистенции, а 19 точки записа Мартин Коцев. Роденият през 2002 година Мартин Йорданов наниза 15 точки, а Георги Боянов се отличи с дабъл-дабъл - 14 точки и 14 борби. Черно море продължава негативната си серия и все още е без победа от началото на сезона в НБЛ.