Локо с тежка загуба от Левски на наводнен терен на Лаута

14:43 / 21.11.2018
2741
Отборът на Локомотив (Пловдив) отпадна на 1/4-финалите за Купата на БФС при децата от набор 2005. "Черно-белите" отстъпиха днес на реванша с 0:3 на Левски (София) на изкуствения терен на Лаута и след 1:3 в първата среща приключват участието си в надпреварата.

Непрестанен дъжд и наводнен на места терен съпъстваха двубоя през всичките 70 минути, като играчите на двата отбора бяха видимо затруднени от атмосферните условия.

В 18-ата минута Локомотив можеше да откриe резултата. Станислав Дошев бе изведен на добра позиция и стреля, но встрани от вратата на Левски. Последва центриране на Сали Садъков от фаул, топката бе засечена от играч в черно и бяло, но мина на сантиметри от страничната греда.

В 30-ата минута гостите от Левски успяха да поведат за 0:1. Подаване по земя от дясно намери играч в синьо, той стреля, вратарят Денис Стоянов спаси, а при добавката столичани реализираха.

В 50-ата минута Левски стигна до второ попадение. Три минути по-късно Атанас Секулов имаше шанс да намали резултата, стражът на гостите обаче се намеси. Крайното 0:3 бе оформено в 62-ата минута.