Загуба и ценно реми с гол в продължението за Ботев срещу Левски

10:21 / 19.11.2018
2251
Юношите на Ботев (Пд) записаха загуба и реми при гостуванията си на Левски в двете елитни групи до 15 и до 17 години. При по-големите срещата на стадион "Георги Аспарухов" завърши 2:2, като "канарчетата" се спасиха с изравнителен гол в първата минута на добавеното време.

В 15-ата минута топката бе центрирана към наказателното поле на Ботев, където Мартин Петков овладя и стреля от точката за дузпата, а кълбото влетя във вратата за 1:0.

В 23-ата минута Георги Трифонов шутира от средна дистанция, ударът изненада вратаря и топката попадна в мрежата за 1:1.

В 70-ата минута Мартин Петков стреля от свободен удар от над 30 метра, а топката влетя в горния ъгъл на вратата на Баданов за 2:1.

В първата минута на даденото от съдията добавено време Петър Итов центрира отдясно, а Венцислав Богданов с пета прати топката във вратата за крайното 2:2. С равенството "жълто-черните" запазиха аванса си от 5 точки на върха пред прекия си конкурент за титлата.

При 15-годишните Ботев допусна минимална загуба с 0:1 от Левски на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов".

В 30-ата минута домакините получиха дузпа, но след нейното изпълнение топката се спря в напречната греда на вратата на "канарчетата". В 57-ата минута "сините" стигнаха до единственото попадение след центриране отдясно и удар с глава.