Ботев изигра един от най-слабите си мачове, но стигна полуфинал за Купата

09:14 / 08.11.2018
3775
Ботев Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите от набор 2001. В четвъртфинален мач-реванш "канарчетата" загубиха с 0:2 от Витоша Бистрица, но в първия двубой победиха с 8:1 и с общ резултат 8:3 продължават напред.

"Жълто-черните" изиграха един от най-слабите си мачове от началото на сезона и напълно заслужено допуснаха поражение. Домакините реализираха по един гол в двете полувремена.

По този начин пловдивчани достигнаха до полуфиналите, които ще се играят през пролетта на 2019г. За полуфиналната фаза се класираха още Черно море и Сокол Марково, а последният полуфиналист ще бъде определен от двойката Лудогорец - Добруджа.

Стартовият състав на Ботев: Марио Усков, Ангел Челебиев, Никола Райчев, Димитър Балинов, Тодор Петков, Иво Казаков, Габриел Земярски, Благовест Данчев, Станислав Работов, Иван Василев, Димитър Тонев