Футболистка на "Енко" с първи гол в кариерата, пловдивчанки взеха важна победа

12:13 / 05.11.2018
2448
Пловдивският ФК "Енко" удари ЛП Суперспорт (София) с 2:0 като гост в мач от 6-ия кръг на държавното първенство по футбол за жени, който се игра в комплекс "Царско село". С успеха момичетата на треньора Стайко Славчев се изкачиха на второ място във временното класиране с актив от 12 точки. Лидер е НСА с 6 победи от 6 мача.

Цветана Манчева откри резултата в 31-ата минута след далечен изстрел от фаул. След почивката пловдивчанки удвоиха резултата отново след статично положение. Капитанката Николаета Бойчева изпълни пряк свободен удар, при който топката срещна гредата. При добавката обаче Анна Георгиева бе точна за 0:2. Това бе нейно първо попадение във футболната й кариера.

В следващия кръг ФК "Енко" приема на стадион "Пловдив" отбора на "Спортика" (Благоевград) на 10 ноември от 13:00 часа.