Пет медала за България от силния международен турнир по аеробика в Пловдив

09:34 / 29.10.2018
3692
Българските състезатели спечелиха пет медала (четири сребърни и един бронзов) в деветото издание на международния турнир по спортна аеробика за деца, юноши и девойки "PLOVDIV CUP AEROBICS OPEN", който се проведе успоредно с финалите на Световната купа за мъже и жени в Пловдив.

Във възрастова група 12-14 години момичета Борислава Иванова зае второ място с оценка 19.200 точки. Другата българка Радина Лулчева е седма.

Тройката Радина Лулчева, Борислава Иванова и Никол Черкопова също завоюва сребърно отличие. При момчетата 12-14 години Христо Манолов е шести, а при смесени двойки Манолов и Полина Гечева заеха пето място.

В категория 9-11 години при момчетата Александър Мишинков завоюва сребро, а Атанас Благоев - бронз. При момичетата 9-11 години Християна Златанова остана шеста, Кристина Костова - осма. На смесени двойки Златанова и Мишинков са сребърни медалисти, а Костова и Благоев заеха четвъртата позиция.

В същото време България спечели четири медала на финалите на Световната купа по спортна аеробика за мъже и жени, които завършиха в Пловдив. Състезателите завоюваха един златен, два сребърни и един бронзов в отделните категории.

Групата в състав Ана-Мария Стоилова, Дарина Пашова, Антонио Папазов, Тихомир Баротев и Ивелина Лукаки спечели златното отличие на финала.

Носител на Световната купа е отборът на Русия (Анастасия Зюбина, Екатерина Пихтова, Елена Иванова, Полина Амосенок и Екатерина Барамова)

При смесените двойки Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов завършиха на второ място след бразилците Тамиреш Силва и Лукаш Барбоса. Стоилова и Папазов обаче станаха носители на Световната купа в тази категория за 2018 година.

При мъжете Тихомир Баротев завоюва сребърен медал, а Антонио Папазов направи грешка и остана пети. Победител е Лукаш Барбоса (Бразилия), който е и носител на Световната купа за годината.

Ана-Мария Стоилова взе бронз при жените, а Дарина Пашова се нареди четвърта. Победителка е водачката в световната ранглиста и световната шампионка за 2018 година Рири Китадзуме (Япония), а втора завърши Екатерина Пихтова от Русия. Японката е носителка на Световната купа за 2018 година.

В категория тройки шампиони на финала и номер 1 в крайното класиране за СК са Анастасия Зюбина, Екатерина Пихтова и Елена Иванова от Русия.

Този браузър не поддържа видео елемента.