Ботев разгроми Спартак (Пл) за трета поредна победа

11:00 / 22.10.2018
1841
Ботев се наложи с 5:1 над Спартак (Плевен) в среща от 8-ия кръг на Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на базата в Коматево, като това бе трета поредна победа за Ботев.

В 33-ата минута "канарчетата" получиха дузпа, но ударът на Иван Аврамов от бялата точка бе спасен от вратаря. Две минути след началото на второто полувреме Никола Илиев, който се завърна в игра след близо месец лечение на контузия, получена в юношеския национален отбор, откри резултата, останал очи в очи с вратаря на гостите.

В 45-ата минута след центриране от корнер роденият през 2005 година Асен Митков с глава удвои аванса на "канарчетата". 5 минути по-късно обаче гостите от Плевен върнаха едно попадение с удар от близка дистанция.

В 55-ата минута Иван Аврамов възстанови преднината на жълто-черните с удар в горния ъгъл на вратата на Спартак. До края на двубоя Никола Илиев оформи своя хеттрик с две бързи попадения.