Няма кой да спре Спартак! Пет мача - 5 победи и 34:0 голова разлика!

Коментари (1)
19:18 / 07.10.2018
5210
Спартак Пловдив постигна пета поредна победа в първенството на "Б" Областна група - Запад. "Гладиаторите" победиха с 5:0 отбора на Вихър 2006 (Граф Игнатиево).

Срещата започна интересно след като играч на гостите си вкара невероятен автогол. Той ритна топката по куриозен начин от границата на наказателното поле и със страхотна парабола попадна в мрежата.

В 11-ата минута капитанът Христос Доков сложи топката на главата на Любомир Цеков, който от 3 метра направи резултата 2:0. След самостоятелeн пробив Кирил Нушев вкара 3:0 в 40-ата минута.

Второто полувреме също започна вихрено за Спартak. В 48-ата минута Христос Доков разтресе страничната греда. В 56-ата Любомир Цеков стреля от точката на дузпата, вратарят изби, но Митко Илиев бе най-съобразителен в наказателното поле и направи резултата 4:0. В 68-ата Доков фиксира крайното 5:0 с удар от около 20 метра.

Така Спартак продължава да е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 15 точки и голова разлика 34:0. В следващия кръг, на 13 октомври от 16:00 часа, "гладиаторите" гостуват на Брестник.

Спартак игра в състав: Константин Велков, Атанас Бучов, Николай Христозов, Михаел Пърчев (Николай Дудов), Рангел Костурски (Кристиан Кодуков), Веселин Тонев (Костадин Калинов), Христос Доков-к, Кирил Нушев, Петко Фанев (Митко Илиев), Денис Хасан (Атанас Църцев), Любомир Цеков.