18:05 / 29.09.2018
5569
Локомотив (Пловдив) разгроми Янтра (Габрово) с 5:2  в мач от 8-ия кръг на Елитната група до 19 години. Така "черно-белите" се реваншираха частично за поражението с 0:5 от Черно море в предишния кръг. С хеттрик за успеха се отчете Октай Юсеин, а по един гол добавиха бразилецът Уирис Густаво и Желязко Калинов.

Локомотив доминираше през първото полувреме, но поведе чак в 28-та минута. При центриране от корнер топката отиде на задна греда, там играч в "черно-бяло" я отклони към бразилеца Уирис Густаво, който се разписа от близо за 1:0.

Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че 18-годишният халф подписа 3-годишен договор с Локомотив в края на юли, а част от феновете го окачествиха като новия Даксон Да Силва.

В 49-ата минута Локомотив удвои преднината си. Октай Юсеин със странична ножица направи резултата 2:0. В 59-та отново той вкара след асистенция на Петър Шопов за 3:0. Десет минути след това силен изстрел на Желязко Калинов затрудни стража на гостите, който не успя да избие добре и топката влетя за 4:0.

В 75-ата минута защитник в зелено фаулира откъсващия се Филип Колев, а съдията отсъди дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Октай Юсеин за 5:0. В заключителните минути вратарят на Локомотив Йордан Йотов фаулира играч на Янтра и реферът отсъди нова дузпа, която бе вкарана за 5:1. В следащата си атака гостите стигнаха и до втори гол за крайното 5:2.