Страхотен гол от центъра и първа победа за Пълдин в женското първенство

11:10 / 17.09.2018
6477
Момичетата на пловдивския ЖФК Пълдин стартираха с победа в женското национално първенство по футбол. Възпитаничките на треньора Ангел Славов надиграха отбора на Локомотив (Стара Загора) с 2.0 като домакини, като и двете попадения паднаха през второто полувреме.

В 65-ата минута Силвия Кефалова направи уникален рейд, преодолявайки 5 състезателки на Локомотив, след което изведе в чиста позиция Кристияна Димитрова, която вкара за 1:0.

В 78-ата минута съдията свири фаул в полза на Пълдин в центъра на терена. Зад топката застана Гергана Илийчева, която със силен удар изненада неприятно бившата си съотборничка - вратарката на Локо (СтЗ) Михаела Тихова, фиксирайки крайното 2:0.

В следващия кръг Пълдин гостува на НСА в петък от 13.00 часа в столицата.