Марица доближи лидера, вече 540 минути е без допуснат гол

17:34 / 16.09.2018
3169
Марица победи с 2:0 гостуващия тим на Садово в мач от 6-ия кръг от първенството на Трета лига - Югоизточна група. Така жълто-сините продължиха серията си без допуснат гол от началото на сезона, което означава 540 игрови минути. Освен това кършиякалии вече са само на точка от лидера Нефтохимик, който загуби от Созопол с 1:2 и остана с 15 точки. Марица е с 14 точки, колкото има и вторият Загорец.

Още в 3-ата минута пловдивчани откриха резултата. Георги Георгиев получи топката между двама защитници и хладнокръвно реализира от 10-ина метра.

В 7-ата минута отново Георги Георгиев удвои от добра позиция и фиксира крайното 2:0.

В следващия кръг на 22 септември Марица гостува на Борислав в Първомай от 17 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Пламен Табаков, Величко Величков, Джунейт Узунов, Костадин Дяков - капитан, Мартин Анастасов, Лъчезар Ангелов (Милен Танчев), Тодор Тимонов (Александър Праматаров), Запрян Запрянов (Йордан Пейчинов), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Николай Димитров, Христо Янчев, Айкут Янъков. Ст.треньор: Борислав Караматев.