Ботев победи Витоша в Бистрица

Коментари (26)
22:54 / 25.08.2018
13893
Ботев (Пд) победи Витоша с 2:0 като гост в мач от 6-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Бистрица. Точен за "канарите" беше Тодор Неделев в 32-ата минута от фаул и Густаво Афонсо в добавеното време.

Така жълто-черните прекъснаха негативната си серия от две поредни загуби в шампионата и имат вече актив от 9 точки.

В 6-ата минута “жълто-черните" организираха добра атака, при която Серкан намери вляво Густаво, бразилецът центрира прострелно за сънародника си Диого Кампос, който засече топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада на нападателя.

В 12-ата страхотен шанс да открие пропусна Кристиан Димитров. Бранителят бе намерен непокрит в близост до вратата от прекрасно центриране на Тодор Неделев, но стреля слабо на сантиметри покрай вратата.

"Канарчетата" продължиха да доминират и логично поведоха в 33-ата минута, когато след страхотно изпълнение от пряк свободен удар Тодор Неделев изпрати топката в мрежата за 0:1.

Още в следващата минута Серкан Юсеин проби в половината на домакините и шутира силно от около 20 метра, но макар и затруднен вратарят на Витоша Николай Георгиев успя да избие в корнер.

В 41-ата минута стражът на домакините направи ново спасяване, като този път спаси удар с глава на Лъчезар Балтанов след центриране на Вутов отляво.

Едва в заключителните минути “зелените" от Бистрица отправиха първия си точен удар чрез Анте Рениа, който Даниел Кайзер отрази без особено затриднения.

В самото начало на втората част Ботев пропусна два отлични шанса да удвои аванса си.

Секунди след началото на полувремето Лъчезар Балтанов бе изведен отляво, капитанът пусна към абсолютно непокрития в наказателното поле Тодор Неделев, но плеймейкърът изпрати топката в напречната греда.

Две минути по-късно Густаво Афонсо изведе Диого Кампос на добра позиция, но деветката на Ботев се забави и бе блокиран.

Последваха минути на затишие пред двете, в които домакините стигнаха до няколко статични положения, които не доведоха до опасности пред Даниел Кайзер.

До 75-ата минута, когато пловдивчани направиха поредния си сериозен пропуск този път чрез Густаво Афонсо. Бразилецът бе изведен от Тодор Неделев отляво в наказателното поле и под ъгъл стреля в тялото на вратаря на Витоша.

Минути преди края с пропуск се отчете и влезлият на смяна Стивън Петков

Точка на серията от пропуски сложи Густаво Афонсо в продължението на мача. Бразилецът се възползва от грешка на вратаря, като успя да му открадне топката и на празна врата да оформи крайното 0:2.

Ботев игра в състав: Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Костадин Ничев, 6. Кристиан Димитров, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин (81’ 18. Радослав Терзиев), 17. Лъчезар Балтанов - капитан, 39. Антонио Вутов (67’ 16. Васил Шопов), 93. Густаво Афонсо, 8. Тодор Неделев, 9. Диого Кампос (56’ 20. Стивън Петков).