Локо с тежка загуба от Славия при първото си домакинство за сезона

Коментари (75)
20:21 / 29.07.2018
17015
Локомотив загуби от Славия с 2:4 в първия си домакински мач за новия сезон, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Два гола за гостите вкара Георги Йомов (5, 22), а веднъж точни бяха Галин Иванов (65) и Славчо Шоколаров (68). Попаденията за черно-белите бяха дело на Симеон Райков (26-дузпа) и Димитър Илиев (90+2).

Така "смърфовете" остават без спечелена точка в Първа лига.

Славия откри резултата още в 5-ата минута. Цветелин Чунчуков центрира от левия фланг към малкия пеналт, където Джалилов не успя да изчисти добре и Георги Йомов мушна топката покрай вратаря Мартин Луков за 0:1.

Последваха две ситуации, в които футболистите на Локо претендираха за дузпи, но такива не бяха отсъдени от съдията Валентин Железов. При първата защитник на Славия подложи крак в момента, в който Бирсент Карагарен шутираше към вратата. Втората спорна ситуация бе при центриране от фаул на Симеон Райков. Топката се удари в тялото на Владислав Узунов и в гредата, като може би премина с целия си обем, преди вратарят Стергиакис да я улови.

В 22-ата минута гостите удвоиха преднината си. След бърза контраатака Галин Иванов изведе перфектно Георги Йомов, който с безпощаден удар прати топката в долния ляв за 0:2.

Само 4 минути по-късно Локо намали резултата. След комбинация между Елитон Жуниор и Михалевич последният бе фаулиран от Емил Мартинов и реферът посочи бялата точка. Симеон Райков бе точен при изпълнението за 1:2.

В средата на второто полувреме Славия окончателно реши изхода от мача с два бързи гола в рамките на 4 минути.

В 64-ата минута Галин Иванов открадна една топка, разигра двойно подаване със Сашо Александров и с прецизен удар вкара за 1:3. В 68-ата минута Димитър Везалов бе фаулиран от Цветелин Чунчуков, но съдията Железов остана безмълвен. Славчо Шоколаров отне топката и с шут от границата на пеналта я прати в долния десен ъгъл на вратаря за 1:4.

В 86-ата минута Умарбаев изпълни перфектен фаул с левия крак, при който топката рикошира в гредата. При добавката Янко Ангелов пробва силен шут, но в аут.

В добавеното време бившият капитан на Локо Димитър Илиев вкара за крайното 2:4 при повторния дебют за родния си клуб. Парвиз Умарбаев центрира отляво, а Бирсент Карагарен стреля с глава. Вратарят Стергиакис изби, но топката попадна в Илиев, който бе безгрешен при добавката.

Мартин Луков, Абделхаким Буна, Милош Петрович, Димитър Везалов, Искандар Джалилов (46- Янко Ангелов), Игор Банович (53- Димитър Илиев), Парвиз Умарбаев, Симеон Райков, Елитон Жуниор, Филип Михалевич (73- Вилим Посинкович), Бирсент Карагарен.