Франция ликува! Ужасяваща грешка на вратаря довърши Уругвай

19:12 / 06.07.2018
2917
Франция стана първият полуфиналист на световното първенство по футбол в Русия. “Петлите" победиха Уругвай с 2:0 в четвъртфинален двубой он Мондиала, който се игра на стадиона в Нижни Новгород.

Рафаел Варан откри резултата в 40-ата минута след хубав удар с глава, засичайки центриране от фланга. В 61-ата минута вратарят на "урусите" довърши своя тим с ужасяваща грешка, довела до втори гол. Стражът не реагира адекватно и след изстрел на Антоан Гризман топката млеже зад голлинията за окончателното 2:0.

Съперник на Франция в полуфинала ще е победителят от двубоя между Бразилия и Белгия, който е по-късно тази вечер.