Родители с крайно емоционално писмо до треньора, направил децата им шампиони
Родители на децата от пловдивския баскетболен клуб Академик изпратиха отворено писмо до старши треньора Йордан Иванов, който изведе тима до втора шампионска титла на България, а този сезон постигна уникален требъл.
Ето какво пише в писмото:
"Благодарим ти, тренер! Благодарим ти затова, че вече няколко години възпитаваш децата ни в шампионски дух, учиш ги на най-големите тънкости на баскетболната игра и ги превърна в абсолютни хегемони в България при 14-годишните, спечелвайки уникален требъл - Купата на страната, Балканската купа и шампионската титла. Твоя е една огромна част от заслугата за невероятния сезон на нашите деца, които не допуснаха нито една загуба в турнирите на родна сцена".
"Благодарим ти, че достави и на нас - родителите - неописуемите емоции, които изживяхме заедно с теб и децата ни. Благодарим ти, че ни направи част от едни незабравими общи спомени покрай победоносните участия на отбора във вътрешните и международните турнири. Баскетболът и нашите деца са твоят живот и ние дължим страшно много на теб - затова, че всички те вървят в правилната посока под вещото ти и професионално ръководство".
"Твоята работа и твоето отношение към малките ни баскетболни надежди са неопровержимо доказателство, че с единомислие, взаимопомощ, подкрепа и съпричастност успехите са неминуеми. Благодарим ти затова, че даваш мило и драго не само за усъвършенстването на децата ни като добри баскетболисти, но и за израстването им като пълноценни личности, които упорито да преследват целите си в спорта и в живота".
"Разбира се всички тези успехи биха били немислими без помощта и подкрепата на президента на Академик Васил Врачев, спортния директор Тина Димитрова и всички останали треньори и хора, свързани с клуба. Така че - огромни благодарности и на тях и се надяваме децата ни да носят още много радости, емоции и трофеи!"