Кузманов отстрани един германец, идва ред на друг

13:28 / 29.06.2018
1688
Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Камен (Германия) с награден фонд от 15 хиляди долара. Националът ни за Купа "Дейвис" победи с 6:3, 6:1 Марвин Нетушил от Германия за 66 минути игра.

За място на полуфиналите поставеният под №2 Кузманов ще играе срещу друг представител на домакините Кристиан Хиршмулер.

Друг българин Габриел Донев допусна загуба с 2:6, 4:6 от Филип Бергеви от Швеция. Габриел започна турнира от квалификациите и записа три победи без загубен сет.

В турнира на двойки Донев и Сантиаго Бесада от Аржентина отстъпиха с 4:6, 5:7 на германците Боехлер и Хиршмулер.