Вижте как завърши колоездачното състезание в Трилистник

15:06 / 18.06.2018
9993
Кметът на община "Марица“ Димитър Иванов обяви началото на ежегодната колоездачна надпревара в с. Трилистник.

"За мен е чест за 5-та поредна година да дам старт на колоездачното състезание в Трилистник“, посочи кметът и пожела успех на всички участници.

"Нека най-достойните спечелят и да завършим състезанието без травми и аварии“, обърна се към състезателите Димитър Иванов.

"Поздравявам ви за 30-годишния юбилей на община "Марица“ - най-силната община в Пловдивска област!“, заяви водещият на събитието Иван Нанков.

Преди старта 3-годишната Нели Златанова впечатли всички с перфектно изпълнение на стихотворението "Аз съм българче“ на Иван Вазов, а всички участници се подкрепиха с домашно приготвена баница.

"Състезанието се провежда в Трилистник заради добрата инфраструктура и затова, че тук се намира фабриката на фирмата, която осигурява наградите“, коментира кметът на селото Мирчо Петров.

Надпреварата е втори кръг от верига състезания "Черноморска колоездачна лига“.

40 момчета от колоездачни клубове в цялата страна обикаляха по затворено трасе от 1300 метра.

Те бяха разпределени в 2 групи – момчета младша и старша възраст, като по-малките състезатели правят 9 обиколки с 3 спринта, а по-големите минават трасето 12 пъти, съответно с 4 спринта. Точките се определят от финиширането при спринтовите обиколки.

В момчета младша възраст победител с 15 точки стана Стефан Йовевски от колоездачен клуб "Хемус 1896-Троян“. Второ място с 9 точки завоюва Виктор Минков от "Несебър-Дием спорт“. На почетното трето място с 6 точки се класира Дмитрий Янев от "Черноморец-Бургас“.

При момчета старша възраст първи с 18 точки финишира Александър Ангелов от колоездачен клуб "Несебър-Дием спорт“. Второто място с 11 точки спечели Иван Бонев от "Сините камъни-Сливен“. Бронзовият медал отиде при  Георги Теодосиев от "Печенеги-Пазарджик“, който взе 7 точки.

Призовете – купи, медали, фланелки и торбички с предметни награди, получиха 12 състезатели – най-добрите 6 във всяка възрастова група.