Женският национален отбор по волейбол се завърна, след като спечели Златната европейска лига

3247

Женският национален отбор по волейбол на България се завърна, след като  спечели Златната европейска лига след категорична победа над Унгария с 3:0 гейма.

След този успех момичетата на селекционера Иван Петков заминават за Перу, където ще играят на междуконтиненталния "чалъндж" турнир за влизане в Лигата на нациите.

Селекционерът на женския ни национален волейболен отбор бе изключително щастлив след спечелването на Златната европейска лига след категорична победа над домакините от Унгария с 3:0 на финала. Петков сподели, че е било важно да спечелят, защото са показали на себе си, че могат да го направят.

"Изключително щастливи сме, че спечелихме този труден турнир. Отборът ни е млад и показа характер и качества. През целия турнир момичетата показаха, че развиват потенциала си и го направиха стъпка по стъпка. Спечелването на Златната европейска лига е важно за нас, защото показахме на себе си, че можем да го направим. Искам да поздравя всички момичета, щаба и всички, които ни подкрепяха. Гледаме напред към бъдещето", призна щастливият Иван Петков.

Източник: sportal.bg

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).