Локо удари Ботев в Коматево, всичко ще се решава в реванша

Коментари (3)
23:28 / 16.06.2018
6014
Локомотив удари Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост в първи 1/4-финал на  пловдивското дерби от републиканското първенство за юноши до 15 години. Единственото попадение в Коматево бе дело на Георги Мавродиев.

През първите 35 минути двата отбора не стигнаха до гол и се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

В 45-ата минута стражът на Локомотив Петър Мильотев, с помощта на гредата, запази мрежата си суха след опасна атака на домакините. В 50-та минута Георги Мавродиев подаде в наказателното поле, топката бе засечена от Васил Църцев, който пропусна да изведе напред "черно-белите" от изгодна позиция.

Три минути по-късно Локомотив поведе в резултата. Георги Мавродиев бе изведен срещу вратаря на "канарите" и не сбърка за 0:1. Отново той можеше да удвои преднината на "смърфовете" в 58-ата, но ударът му с глава мина над целта. В последните минути Йордан Ангов също можеше да реализира за "черно-белите", но защитник в "жълто-черно" му попречи.

Така Локомотив ще има преднина от един гол във втората среща. Реваншът между двата тима е на 19 юни (вторник) от 18:00 часа на Лаута.