Състезателка на Марица спечели турнир по плажен волейбол

10:53 / 06.06.2018
3013
Волейболистката на Марица (Пловдив) Десислава Николова и нейният съотборник Мартин Христов станаха шампиони в турнир по плажен волейбол за смесени двойки в София. Във финала те се наложиха с 2:0 (21:17, 21:17) над Габриела Ангелова & Силвестър Иванов.

Надпреварата даде старт на юбилейния десети сезон на веригата Beach Volley Mania. Това стана и най-масовият турнир за смесени двойки, организиран от лигата, като събра 20 отбора.

Шампионите и медалистите получиха награди от издаделска къща Жануа ’98 и Oshee. Победителите бяха наградени с биографичните книги на Юсейн Болт и Майкъл Джордан.

Финалът предложи много класни отигравания. Николова, която през волейболния сезон в зала игра в шампионския тим на Марица, и партньорът ѝ имаха превъзходство и заслужено спечелиха. За Христов това е трета титла в турнири за смесени двойки от Beach Volley Mania.

В мача за бронзовите медали Йоана Калфинова & Мирослав Стоилов победиха с 2:0 (21:17, 21:15) Мартина Тренева & Калоян Калинков.