Момичетата на Пълдин разгромиха софиянки и влязоха в Топ 4 на България

12:06 / 31.05.2018
5059
Пловдивският ЖФК Пълдин удари с 4:1 ЛП Суперспорт (София) като домакин в отложен мач от 3-ия кръг на елитното първенство за девойки до 16 години. Възпитаничките на треньора Ангел Славов бяха крайно мотивирани срещу коравия си съперник и заслужено се поздравиха с успеха.

Още през първотго полувреме пловдивчанки дръпнаха в резултата с аванс от 3 гола. Два пъти се разписа Александра Янева (5, 26 мин), а в 31-ата минута Кристияна Димитрова покачи на 3:0.

След почивката столичанки върнаха един гол в 67-ата минута след центриране от фаул и груба грешка в отбраната на ЖФК Пълдин.

Три минути по-късно обаче отново Кристияна Димитрова уби интригата, вкарвайки за крайното 4:1. Победата класира отбора на ЖФК Пълдин за втора поредна година сред 4-те най-добри женски състава в България за тази възраст.