Пореден голям успех за пловдивския спорт! Валери Димитров е европейски шампион!

Коментари (2)
17:29 / 13.05.2018
4942
Във Вроцлав (Полша) завърши Европейското първенство по карате шинкиокушин. Участваха 380 състезатели от 30 държави. Специални гости на турнира бяха шихан Мидори - президент на световната организация и шихан Цукамото - двукратен световен шампион.

Шампионатът се проведе в два формата - юноши до 18 години и мъже и жени. АСКК Тракия (Пловдив) участва с трима юноши - Никол Харизанова, Ноел Николов, Стойчо Силямов и при мъжете и жените - Илиян Христозов, Александър Костадинов, Преслав Николов, Мирослав Милев, Иванка Делева и Валери Димитров.

Отборът бе воден от шихан Попов, треньор на националния отбор, сенсей Трампов - помощник треньор и сенсей Фърцов - рефер.

При юношите Ноел Николов спечели сребро, като до финала нокаутира повечето от опонентите си, а на финала отстъпи на литовец. Никол остана трета, като преди тове се представи достойно и в дисциплината ката, където се нареди в най-добрите осем. Нелепа контузия попречи на Стойчо Силямов да премине първия кръг.

Валери Димитров спечели титлата в категория до 85 кг, като се наложи над двама представители на Азербайджан и по един от Полша и Хърватска.

Иванка Делева спечели всичките си срещи до финала в редовното време срещу противници от Швеция, Литва и Грузия. Малко не й достигна на финала, където загуби от представителка на домакините.

Другите наши съотборници Александър Костадинов и Илиян Христозов отпаднаха след първи кръг, а Преслав Николов достигна до четвъртфинал и така попадна в най-добрите осем в категория до 75кг.

В дебюта си на Европейско първенство по ката, Мирослав Милев достигна до втори кръг.