Браво! Академик пренаписа баскетболната история на Пловдив!

Коментари (3)
21:06 / 02.05.2018
4647
Баскетболният Академик Пловдив пренаписа клубната си история и за първи път се класира в Топ 4 на България. Отборът на Асен Николов направи голям мач и срази гостуващия Ямбол със 103:72 /33:23, 21:14, 31:17, 18:18/ в третия решителен четвъртфинален плейоф, който се игра в зала СИЛА в Пловдив.

Така с 2:1 победи пловдивският тим напълно заслужено продължава борбата за медалите. През цялата среща пловдивчани играха изключително мотивирано и концентрирано и не оставиха съмнение в по-голямата си класа. Те записаха невероятно постижение в далечната стрелба, отбелязвайки цели 20 тройки при процент 55, а минута преди края нисичкият Секулов взриви публиката със зрелищна забивка.

Мечтаният полуфинал е плод на последователната работа и усилията на президента Васил Врачев, старши треньора Асен Николов и целия треньорски щаб, и естествено – на всички играчи от отбора.

Двата отбора се вкопчиха в здрава битка от самото начала, стрелбата им вървеше и първата четвърт бе изключително резултатна. Домакините обаче взеха аванс от 10 точки с перфектно постижение от тройката – 7 от 7. Ямбол започна добре втората четвърт и стопи пасива до 3 точки, но домакините не позволиха обрат, бързо взеха играта под контрол и с нови тройки на Дурчев, Бачев и Груев отново се откъснаха, оттегляйки се със 17 точки аванс на почивката.

Със здрава защита и още две тройки и зрелищно изпълнение на Бачев пловдивчани започнаха третата четвърт със серия от 12:0 за 4 минути. С три поредни тройки на Юмипиг разликата прехвърли 30 точки. Тук мачът на практика приключи и в последната четвърт се доиграваше, а Асен Николов пусна играчи, които по-малко взимат участие в мачовете.

Петима играчи на студентите записаха двуцифрен актив, като най-резултатни бяха Васил Бачев с 18 точки, Мартин Дурчев с 16 и Айзея Юмипиг и Никола Маравич с по 15. Алън Арнет вкара 22 точки за Ямбол, Брайкъс Перин се отчете с 14, Петков – с 10.