Девойките на Пълдин с втора поредна победа в първенството

10:24 / 02.05.2018
3440
Девойките на ЖФК Пълдин постигнаха втора поредна победа в държавното елитно първенство до 16 години. Момичетата на треньора Ангел Славов постигнаха обрат с 3:2 като гости на Риал (Ковачевци).

Александра Янева даде преднина за пловдивчанки още в 7-ата минута. При следващата атака в мача тя изскочи сама срещу вратарката на Риал, но не успя да вкара.

Домакините пък изравниха за 1:1 в 10-ата минута още при първото си положение в срещата.

Аналогична ситуация се повтори в началото на второто полувреме. Кристияна Димитрова се озова в чиста позиция сама срещу вратарката на Риал, но пропусна. При ответната атака домакините вкараха за 2:1.

Едва тогава момичетата на Пълдин упражниха тотален натиск и с две попадения на Кристияна Димитрова в 60-ата и 77-ата минута стигнаха до пълен обрат в резултата – 2:3.

Така след два изиграни кръга ЖФК Пълдин е с пълен актив от 6 точки.