Локо врътна 1:1 като гост на ЦСКА, чака Ботев на Лаута

11:19 / 30.04.2018
3179
Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 при гостуването си на ЦСКА-София в мач от поредния кръг на Елитната група до 17 години. Голът за "смърфовете" вкара Илия Смилянов в 14-ата минута. В двубоят не взеха участие повикания при мъжете за мача с Етър Филип Колев, наказаният Петко Петков, както и болните Ириней Айлов и Медиан Паров.

В 14-та минута многоходова акция на Локомотив завърши с гол. Ставри Юмерски центрира от ляво, а Илия Смилянов с премерен изстрел от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на "армейците" за 0:1.

В 19-ата минута ЦСКА-София получи правото да изпълни дузпа след нарушение на вратарят Кристиян Томов в малкия пеналт. Зад топката застана Ертан Тахиров, който възстанови равенството.

"Черно-белите" имаха още възможности за гол до края на срещата чрез Велко Мичкюров и Мартин Паскалев, но до ново попадение не се стигна.

Локомотив е на 9-та позиция в Елитната група до 17 години с актив от 39 точки. Следващата събота "черно-белите" са домакини на Ботев (Пловдив) на Лаута в 16:30 часа.