15:14 / 16.04.2018
6115
Локомотив Пловдив постигна домакинска победа над Дунав (Русе) с 2:1 в мач от поредния кръг на Елитната група до 17 години. С два гола за черно-белите се отчете игралият контроли и за мъжкия тим Филип Колев.

Локомотив откри резултата в 20-ата минута. Мартин Гарабедян изведе на добра позиция Филип Колев, който стреля под плонжа на вратаря на Дунав за 1:0.

Гостите отговориха в 30-ата минута, когато Антонио Обрешков изравни с изстрел от границата на наказателното поле.

В началото на второто полувреме Локомотив стигна до 2:1. Филип Колев с втория си гол в срещата даде отново преднина на "смърфовете". В 63-ата минута пловдивчани останаха без своя треньор Кириякос Георгиу, който бе изгонен от съдията. Неговата съдба последва и Костадин Чинов. Той получи директен червен картон в края на срещата.

След победата Локомотив се намира на 10-ата позиция в класирането с актив от 34 точки.

Репортаж от мача гледайте в прикаченото видео!