Драматична победа за девойките на Пълдин на старта на футболното първенство

09:29 / 05.04.2018
3029
Пловдивският ЖФК Пълдин започна с победа участието си в елитното футболно първенство на България за девойки до 16 години. Възпитаничките на треньора Ангел Славов надиграха Спортика (Благоевград) с 2:1.

Пловдивчанки поведоха в резултата в 20-ата минута с уникален гол от 45 метра на Александра Янева. Последваха невероятни пропуски на Янева и Димитрова, които изскачаха сами срещу вратарката на Спортика, но не успяха да я преодолеят.

Четвърт час преди края благоевградският тим се върна в мача с изравнително попадение.

Развръзката в мача дойде 3 минути преди последния съдийски сигнал, когато Кристияна Димитрова финтира три от футболистките на Спортика и вкара за 2:1.

В следващия кръг ЖФК Пълдин гостува на Риал (Ковачевци).