Браво! Остана само една крачка до четвърта поредна титла на Марица!

21:20 / 21.03.2018
5692
Марица Пловдив победи Левски с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) гейма в първия финален мач за шампионската титла на България по волейбол при жените. Двубоят се игра в залата на ПУ "Паисий Хилендарски" и приключи за час и 35 минути.

Така възпитаничките на треньора Иван Петков поведоха с 1-0 победи в серията, в която се играе до два успеха.

Втората среща е на 25 март в София и при победа Марица ще триумфира с шампионската титла за четвърта поредна година.

Левски влезе в мача много силно и набързо поведе със 7:1. Домакините успяха да догонят противника в резултата при 15:15, но голямата битка продължи до края на гейма, оформен с атака на Десислава Николова за 25:23.

Марица вдигна нивото на посрещане, атака и блокада във втората част и наложи превес за безпроблемното 25:18. Третият гейм бе подобен на първия – силно начало за софиянки и догонване в резултата от страна на пловдивчанки с резултатна игра от Деси Николова и още едно 25:23 за край на мача.

Топреализатор на мача стана Моника Кръстева с 24 точки за Сините, следвана от Десислава Николова с 20 и Нася Димитрова с 15 за победителките.