Рядко виждан старт в баскетбола! Академик шокира косовари с 26:0

Коментари (3)
21:07 / 06.03.2018
7198
Академик Бултекс 99 буквално помете гостуващия Башкими (Призрен, Косово) със 102:61 /32:7, 32:22, 19:22, 19:10/ в зала "Колодрума" в мач от Балканската лига. Пловдивският тим си правеше каквото си поиска, сътвори куп атрактивни отигравания, а мерникът от тройката отново бе безупречен - общо 13 за целия мач.

Домакините започнаха с невероятна серия от 26:0 /6 тройки/, като не позволиха на гостите близо 8 минути да отбележат кош. След това разликата стигна до 40 точки и се задържа така до края.

Така Академик Бултекс 99 постигна целта си да спечели с повече от 9 точки и да гони по-предно място в класирането и домакинство на реванша в плейофа за влизане в Топ 4.

Общо 11 играчи записаха точков актив за Академик Бултекс 99, като най-резултатен беше Димитър Димитров с 19 точки и 8 борби. Васил Бачев добави 18 точки, Мартин Дурчев - 12, като последните двама вкараха по 4 тройки.

За гостите се отличи Золо с 20 точки.

"Доволен съм от момчетата. Започнахме много мотивирано, отворихме голяма разлика в началото ни това ни позволи да играем спокойно и повече момчета да се включат в мача", коментира старши треньорът на Академик Бултекс 99 Асен Николов.

В четвъртък пловдивският тим гостува на Рилски спортист в пореден мач от Балканската лига.