Равенство в проверката между Спартак и Родопа

17:14 / 18.02.2009
3012
Спартак Пловдив и Родопа Смолян завършиха 2:2 в контролна среща, играна на стадион Тодор Диев днес. Головете за "гладиаторите" вкараха Петко Фанев и Красен Трифонов, а за гостите се разписаха Динко Дерменджиев и Румен Калчев.

Срещата бе доста интересна за стандартите на отбори от "Б" група, като имаше опасни положения и към двете врати. Спартаклии на няколко пъти стреляха отблизо, но Красен Трифонов, Георги Кордужиев и Георги Стоянов нямаха късмет в завършващата фаза. Христо Стаев отправи най-опасния удар в 30-ата минута, когато удари горната греда след топовен шут от далеч. Малко по-късно играч на гостите бе съборен в наказателното поле на Спартак и Румен Калчев бе точен от отсъдената дузпа.

Второто полувреме започна добре за "гладиаторите", които в този мач играеха в червени екипи. Петко Фанев успя да остави безпомощен вратаря на гостите Васил Камбуров с техничен изстрел отдалеч. Малко по-късно и Спартак получиха шанс да изпълнят дузпа след игра с ръка на играч на Родопа. Точен от бялата точка бе халфът Красен Трифонов. Изравнителният гол за 2:2 вкара новото попълнение в Родопа - младокът Динко Дерменджиев.

Спартак: Стоян Здравков, Емил Аргиров, Тодор Симеонов, Мурад Ибрахим, Костадин Слаев, Христо Стаев, Иван Мекиков, Красен Трифонов, Георги Коруджиев, Георги Стоянов, Иван Площаков (Стефан Стойчев, Стоян Терзиев, Пламен Коларов, Петко Фанев, Йордан Христов, Манев, Г. Стефанов).