Красота! Светът вече е олимпиада!

4117

Светът вече е олимпиада! С пищна тържествена церемония бе отбезязано откриването на XXIII Зимни олимпийски игри в Пьонгчанг, Южна Корея.

Темата на празника бе мирът и обединението, а еуфорията по трибуните бе пълна, въпреки че термометрите показваха минус 1 градус.
Българската делегация бе водена от сноубордиста Радослав Янков. Най-голямо шоу сред делегациите предизвика знаменосецът на Тонго, който излезе на стадиона гол до кръста и с традиционна поличка.

Естествено, за домакините най-емоционалният момент бе излизането на делегациите на Северна и Южна Корея. Те бяха предвождани от представители на двете страни, държащи в ръцете си един флаг - този на Корейския полуостров.

Олимпийският огън бе понесен към лунната купа от две хокеистки - от обединения отбор на Северна и Южна Корея. Бялата писта пред тях изведнъж се превърна в стълба и те поеха към кладата.

Насладете се на красотата по време на откриването на зимната олимпиада в прикачената ни галерия от снимки!


Още по темата: Зимни олимпийски игри 2018
Всички новини по темата: (21)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!