15:54 / 09.02.2018
5044
Ботев се наложи с 3:2 над Левски в контролна среща при юношите до 15 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на "канарчетата" в Коматево.

Още в първата минута възпитаниците на Георги Онов организираха многоходова атака, в края на която Бисер Бонев центрира към Милен Николов, който изпревари защитник и изведе ботевистите напред. В 7-ата минута гостите от София стигнаха до равенството след красив удар от над 20 метра - 1:1.

В 21-ата минута Атанас Стамболов пусна отличен извеждащ пас към Иван Аврамов, а роденият през 2004 година нападател овладя и с удар покрай вратаря се разписа за 2:1.

Това обаче не бе всичко за първата част и малко преди почивката "сините" отново изравниха. Столичани се възползваха от груба грешка в отбраната на Ботев и нападател останал сам срещу вратаря на "канарчетата" не пропусна - 2:2.

В 61-ата минута ботевистите стигнаха до победен гол, след като Пламен Стаменов получи в наказателното поле и по най-добрия начин пусна към Никола Филипов, който на празна врата не пропусна.

Вижте репортаж от двубоя в прикачения файл!