Блестяща победа! Новите попълнения избухнаха за Академик!

00:08 / 07.01.2018
5034
Академик Бултекс 99 Пловдив грабна блестяща победа срещу гостуващия Балкан с 80:70 /26:15, 21:19, 10:20, 23:16/ и показа, че тепърва влиза в играта за призовите места в шампионата на Националната баскетболна лига. Отлично се включиха новите попълнения Митко Димитров и Никола Маравич, които внесоха нужната увереност в подкошието и бяха най-резултатни за победителите.

Мачът в зала СИЛА започна равностойно, но домакините дръпнаха с организирана защита и 5 от 8 на тройката, спечелвайки първата четвърт с 26:15. Отборът на Асен Николов продължи да контролира мача, въпреки че 2 минути преди почивката гостите стопиха пасива си само на 6 точки.

Пловдивският тим продължи да играе стабилно в отбрана, направи и няколко добри бързи атаки и дори увеличи преднината си с 2 точки. През втората четвърт Академик Бултекс 99 вкара още две тройки - в самото начало на Шакир Смит и в края със сирената - на Митко Димитров.

След почивката гостите коригираха действията си в нападение и защита, коригираха мерника в далечната стрелба и се върнаха в мача. Те ограничиха свободните шутове на домакините, които не успяха се разпишат от тройката в третата четвърт, а в самия и край засилиха интригата, стопявайки пасива само на 3 точки.

Седем минути преди края на мача Балкан изравни 59:59. С тройка на Шакир Смит и поредни отлични изяви на Митко Димитров домакините отново дръпнаха с 9 точки 2 минути преди края и това се оказа решаващо.

В края в игра отново влезе 14-годишния талант на пловдивския тим Симеон Димитров.

Митко Димитров направи голям мач с 25 точки и 7 борби /коефициент 29/, Маравич добави 18 токи и 8 борби, Мартин Дурчев се отчете с 12 точки. Венци Петков бе най-полезен за гостите с 19 точки, Иванов добави 13, Брукс - 11.