Академик загуби много тежко от Левски в Пловдив

07:05 / 24.12.2017
3097
Академик Бултекс 99 (Пловдив) допусна втора поредна домакинска загуба от Левски, този път в шампионата на Националната баскетболна лига. Преди 10 дни сините спечелиха мача от Балканската лига с кош в последната секунда, сега победата бе доста по-убедителна - с 96:77 /30:12, 24:14, 17:29, 25:22/.

Домакините изиграха слаба първа част и именно в нея загубиха мача. Те натрупаха прекалено голям пасив, който не успяха да заличат въпреки по-добрата си игра след почивката. От своя страна отборът на Тити Папазов игра стабилно в защита, бе уверен в далечната стрелба и заслужено се поздрави с успеха.

Пловдивчани направиха пропуски под коша в началото, допуснаха доста грешки, бяха неубедителни в защита и Левски дръпна с 14:4 до 5-ата минута. Грешките в играта на пловдивчани не спряха и след първата четвърт гостите се оттеглиха със солиден аванс от 30:12.

През втората четвърт категоричното превъзходство на сините продължи, подплатено и с отлична далечна стрелба - 9 тройки за цялата първа част срещу 5 на домакините. Така на почивката Левски имаше аванс от цели 28 точки - 54:26.

След почивката баскетболистите на Академик Бултекс 99 се активизираха, заздравиха защитата и с още пет тройки за третата четвърт стопиха 12 точки от пасива си. Гостите обаче подържаха точния мерник от тройката и не допуснаха разликата да падне под 14 точки, като в края дори я увеличиха отново.

Най-резултатен за Академик Бултекс 99 бе Айзея Юмипиг с 22 точки, Васил Бачев добави 19, Мартин Дурчев - 14. За победителите се отличи Деян Карамфилов с 21 точки, Крис Минков и Алекс Симеонов добавиха по 17.