Спартак премаза Поморие с 5:0

17:25 / 07.02.2009
2483
Спартак удари с 5:0 Поморие в контрола, играна днес край морето. Във втори пореден мач се разписа Иван Площаков. Таранът забоде за 1:0 с глава още в 5-ата минута. Площаков засече центриране на Красен Трифонов. Освен с асистенцията Трифонов се отчете и с два гола. Красен вкара за 3:0 след като Мекиков открадна от защитник на Поморие и се получи мълниеносна контра. В края на полувремето Трифонов заби отблизо за 4:0, след като Емил Аргиров му свали топката в наказателното поле. Преди това Гошо Стоянов също се записа сред голмайсторите. С шут от 5-6 метра Стоянов пробва да скъса мрежата в 16-ата минута.

През второтото полувреме превъзходството на Спартак на терена в Поморие продължи. Младокът Петко Фанев изработи петия гол за пловдивчани. Фанев вкара след самостоятелен пробив и шут с левачката в 76-ата минута.
Контролата срещу Поморие пропуснаха Стефан Стойчев - Вутата и Данчо Христов.

Поморие - Спартак 0:5

Голмайстори: 0:1 - Площаков 5, 0:2 - Г. Стоянов 16, 0:4 - Кр. Трифонов 33, 42, 0:5 - Фанев 76.

Съставът на Спартак: Здравков, Аргиров, Симеонов, Слаев, Мурад, Стаев, Трифонов, Мекиков, Коруджиев, Площаков, Г. Стоянов (Атанасов, Манев, Стефанов, Бекриев, Ст. Терзиев, Курдов, Коларов, Фанев, В. Терзиев).