5 победи от 5 мача за младите надежди на Академик

16:22 / 04.12.2017
3332
14-годишните баскетболни надежди на Академик Бултекс 99 (Пловдив) грабнаха 5-та победа от 5 мача до момента в шампионата на А група, зона Запад. Момчетата на старши треньора Йордан Иванов пречупиха Балкан като гост с 96:84 и оглавяват класирането с пълен актив.

Победата дойде трудно, като до почивката мачът се движеше равностойно с лек превес от 3-4 точки за пловдивчани. След силна трета и четвърта четвърт обаче гостите постепенно увеличиха аванса си и грабнаха заслужен успех.

Доволен съм от резултата, но има забележки във фаза защита, тъй като допуснахме да ни бъдат отбелязани прекалено много точки, коментира Йордан Иванов. В сряда е последният мач на тима за тази година - гостуване на Рилски спортист. При победа Академик Бултекс 99 ще бъде есенен лидер в първенството.