Ботев с пето поредно равенство, варненци ревнаха за неотсъдена дузпа

Коментари (51)
16:52 / 02.12.2017
12176
Ботев (Пд) завърши 0:0 като гост на Черно море в мач от 19-ия кръг на Първа лига, който се игра при силен дъжд на стадион "Тича" във Варна.

По този начин "канарчетата" удължиха серията си и вече 11 срещи поред не познават вкуса на загубата.

Черно море пък записа домакински мач №8 поред без победа, като варненци имат едва 5 отбелязани гола на "Тича" през настоящия сезон.

Почти цяло първо полувреме нямаше интересни ситуации пред двете врати, с изключение на последните 5-6 минути.

Първото по-добро положение пред Ботев се появи в 39-ата минута, когато Фелипе Бризола се озова в чиста позиция и от границата на пеналта опита удар, но вратарят Емил Михайлов улови.

Минута по-късно Тодор Неделев получи контузия в прасеца и треньорът на Ботев Николай Киров трябваше да прави принудителна смяна, пускайки в игра Густаво Афонсо.

След това обаче Черно море пропусна две идеални възможности за откриване на резултата.

В 40-ата минута Марек Кузма напредна отдясно и опита да намери оставащият сам срещу вратаря свой съотборник Мариян Огнянов. Бившият капитан на Ботев обаче се подхлъзна и не успя да отправи удар.

Минута преди почивката след едно центриране на Стефан Станчев в пеналта на пловдивчани Георги Илиев засече с глава, но нацели гредата.

В 56-ата минута Фернандо Виана направи невероятен пропуск. Дуде Ндонгала проби по левия фланг и пусна по земя към бразилеца, който от 5-6 метра фронтално срещу вратаря на Черно море шутира с левия крак в тялото му.

В 72-ата минута пък дойде ред за нов фрапантен пропуск на Черно море. Мариян Огнянов подаде към Антон Огнянов в наказателното поле, който шутира силно по земя, но Иван Чворович изби с крак в корнер.

Минута след това реферът Николай Йорданов помогна решително на Ботев, като не отсъди чиста дузпа за варненци. Илиас Хасани се озова сам срещу Иван Чворович, след което бе фаулиран в пеналта от капитана на Ботев Лъчезар Балтанов. Вместо да посочи бялата точка, съдията вдигна по един жълт картон на Иван Чворович и Марек Кузма заради размяна на реплики.

Черно море - Ботев 0:0

Черно море: Емил Михайлов, Илиас Хасани, Александър Александров, Стефан Станчев (88- Ертан Томбак), Ондрей Сукуп, Илия Миланов, Мариян Огнянов (90+3- Емил Янчев), Александър Цветков, Георги Илиев, Антон Огнянов (88- Мартин Минчев), Марек Кузма.

Ботев (Пд): Иван Чворович, Пламен Димов, Цветомир Панов, Йордан Минев, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин (80- Алваро Юлиано), Фелипе Бризола (66- Тони Тасев), Тодор Неделев (39- Густаво Афонсо), Дуде Ндонгала, Фернандо Виана.