Ботев разпиля Левски-Раковски с 5:0 в София, Слави Шопов с нов хеттрик

Коментари (1)
19:13 / 22.11.2017
3402
Ботев разгроми с 5:0 Левски-Раковски в първи четвъртфинал за Купата на БФС при набор 2002. Двубоят се игра на стадион "Раковски" в столицата, а "жълто-черните" взеха отличен аванс преди реванша.

"Канарчетата" имаха затруднения само през първата част, когато не играха по най-добрия начин и трудно стигаха до чисти положения.

В последната минута на първата част Ботев откри резултата. Петър Итов получи в наказателното поле на "сините" и стреля, получи се рикошет и след кратко разбъркване топката попадна в Станислав Шопов, който с премерен изстрел от 15 метра изведе своите напред.

Второто полувреме стартира по идентичен начин, като жълто-черните ликуваха след само 23 секунди игра. Мартин Русев пусна извеждащ пас към Георги Трифонов, който останал сам срещу вратаря стреля в далечния ъгъл за 0:2.

В 47-ата минута Иво Казаков и Станислав Шопов направиха двойно подаване, след което Шопов овладя в наказателното поле, преодоля защитник и стреля покрай вратаря за 0:3.

В 58-ата минута пловдивчани стигнаха и до четвърти гол. Венцислав Богданов изведе Иво Казаков очи в очи с вратаря на Левски-Раковски, нападателят преодоля стража и на празна врата вкара за 0:4.

Минута преди последния съдийски сигнал "канарчетата" вкараха пето попадение. Аспарух Славов намери Станислав Шопов в наказателното поле, а капитанът на "жълто-черните" с мощен удар оформи своя хеттрик.

Реваншът между двата тима е на 29.11 в Пловдив.