Чудото е факт! Марица шокира волейболна Европа и влезе в групите на Шампионска лига!

Коментари (37)
14:47 / 11.11.2017
23248
Марица (Пловдив) реализира българската волейболна мечта! Чудото е факт и пловдивчанки се класираха за групите на Шампионската лига!

Това стана след драматична победа като гост на руския гранд Енисей (Красноярск) с 3:2 (20:25, 19:25, 25:22, 27:25, 15:12) гейма в реванша.

В първия двубой в зала Колодрума в Пловдив жълто-сините бяха загубили също с 2:3. Така се стигна до "златен" гейм, който възпитаничките на треньора Иван Петков спечелиха с 15:11.

Припомняме, че в състава на Енисей играят три руски и две украински националки, което е показателно за високата класа на отбора, който маричанки елиминираха.

Решаващ за успеха като че ли се оказа четвъртият гейм, в който драмата бе пълна. Марица поведе с 23:19, но допусна няколко поредни грешки и рускините изравниха. Впоследствие волейболистките на Енисей имаха цели два мачбола, но те бяха спасени от пловдивчанки, които в крайна сметка затвориха частта след 27:25.

След това вече маричанки демонстрираха далеч по-здрава психика, което бе решаващо в тайбрека и последвалия "златен" гейм.

Последната точка в мача направи съпругата на треньора Иван Петков - Таня Петкова, която заби безпощадно топката от зона 4.

Топреализатор на шестте гейма стана Нася Димитрова с общо 21 точки, шест от които от блокада. Кремена Каменова добави 20. За Енисей най-резултатна бе Наталя Малъйх със 17.

Отборът на Марица има съвсем малко време да отпразнува историческия успех и да отпочине тази вечер, тъй като полетът им от Красноярск за Москва и оттам за Истанбул е много рано сутрина. Очаква се малко преди 13:00 в неделя шампионките да кацнат край Босфора, откъдето с клубните бусове ще потеглят към Пловдив.