Марица избухна в Колодрума, но не успя да прекърши руски гранд в Шампионската лига

Коментари (2)
20:24 / 07.11.2017
5820
Волейболистките на Марица (Пловдив) загубиха драматично от руския гранд Енисей (Красноярск) с 2:3 (25:21, 25:18, 22:25, 20:25, 14:16) гейма в първи мач от третия кръг в Шампионската лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Двубоят се игра пред близо 1500 зрители в зала "Колодрума" и продължи два часа и половина. Реваншът е в събота от 12,00 часа в Красноярск.

Победителят от крайния изход се класира в груповата фаза на надпреварата, а загубилият тим продължава в турнира за Купата на CEV.

Маричанки бяха много близо до сензационна чиста победа, след като взеха първите два гейма, а в третия резултатът се движеше точка за точка до 22:22. Тогава обаче рускините спасиха две невероятни топки в защита и на практика се върнаха в двубоя.

В решителния тайбрек драмата бе пълна - равностойна игра до 12:12, след което рускините поведоха с 12:14 и имаха два мачбола. Те бяха спасени от маричанки, но това не беше достатъчно за крайния успех.

Топреализатор на мача стана Мария Фролова с 22 точки за победителките. За Марица по 21 точки отбелязаха Нася Димитрова и Кремена Каменова. Димитрова записа и цели пет точкови блокади, колкото направи и Екатерина Ефимова за Енисей.

В състава на Енисей имаше 3 руски и 2 украински национални състезателки, което говори за високата класа на съперника.

За да се класира в груповата фаза Марица трябва да разчита на победа с 3:0 или 3:1 гейма в реванша. При евентуален успех на пловдивчанки с 3:2 гейма ще се играе допълнителен "златен гейм". При всякакъв друг резултат Енисей се класира в групите на Шампионска лига.

Да подкрепят Марица в Колодрума бяха дошли баскетболистите на Академик Бултекс 99, начело с треньора им Асен Николов. На трибуните беше и наставникът на футболния Ботев (Пд) Николай Киров - Белия, който е един от най-верните привърженици на жълто-сините.