Пълдин спечели футболното дерби на Пловдив при жените

15:01 / 30.10.2017
2917
ЖФК Пълдин победи градския си съперник ФК "Енко" с 1:0 и спечели футболното женско дерби на Пловдив, научи Plovdiv24.bg. Срещата се игра на градския стадион "Пловдив" и бе от 6-ия кръг на държавното първенството при дамите.

Първата част на двубоя бе равностойна, като ситуации за гол имаше и пред двете врати, но попадения така и не паднаха.

След почивката мачът стана още по-горещ, като в рамките на няколко минути зрителите видяха три греди, две от които бяха за символичните домакинки от "Енко".

В крайна сметка обаче радостта бе за ЖФК Пълдин. Момичетата на треньора Ангел Славов успяха да решат мача с красиво попадение на Кръстина Иванова 10 минути преди края.

Със спечелените 3 точки тимът на ЖФК Пълдин изпревари своя съперник в таблицата и "възкачи трона" на Пловдив.